Podróże kształcą

Zajęcia oraz wycieczki organizowane dla dzieci przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w trakcie ferii zimowych za nami. Wyjazdy może niedalekie, ale jak zawsze przyświeca nam dewiza „Podróże kształcą”. Dzieci zawsze chętnie biorą w nich udział – co sprawdziliśmy  przez ostatnie lata.
W tym roku spotkania dla  młodych mieszkańców gminy podczas ferii zimowych odbywały się w świetlicach w Mściszowie i Kościelniku oraz w bibliotekach w Radogoszczy, Pisarzowicach i Radostowie. Wysoka frekwencja na zajęciach cieszy nas, ale również świadczy o celowości i popularności takich spotkań. Zwieńczeniem zajęć w bibliotekach i świetlicach było przybliżenie naszym milusińskim tradycji i całego procesu wytwórstwa ceramiki. Nie trzeba daleko szukać, bo przecież nasz region słynie między innymi z przepięknej ceramiki bolesławieckiej. I to tu- w Żywym Muzeum Ceramiki , dzieci zgłębiły wszystkie etapy produkcji. Przyjrzały się z bliska, w jaki sposób powstaje ceramika. Począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. A niespodzianką dla uczestników był program zajęć warsztatowych, podczas których dzieci mogły rozwinąć swoje zdolności manualne i wrażliwość artystyczną. Kolejną atrakcją na trasie wyjazdowej było Kino Forum w Bolesławcu . Seans filmowy dostarczył wiele śmiechu. Radości było bez liku, a to wymiernik dla świetnego filmu . I o to chodzi!
Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnych cyklach zajęć kierowanych do młodych mieszkańców Gminy Lubań organizowanych przez GOKiS.