Warsztaty decoupage

Seniorzy z Pisarzowic i Radostowa wzięli udział w warsztatach ozdabiania przedmiotów metodą decoupage. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Nie liczę godzin i lat- aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Spotkania poprowadziły bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach oraz Radostowie. Seniorzy nauczyli się nowej  techniki dekorowania przedmiotów za pomocą serwetek. Każdy powrócił do domu z  samodzielnie ozdobioną doniczką. Uczestnicy warsztatów przekonali się, że za pomocą techniki decoupage można nadać zupełnie nowy, oryginalny wygląd przedmiotom wykonanym właściwie z każdego materiału. Zajęcia z pewnością były niebanalnym sposobem na ciekawe i kreatywne spędzenie popołudnia.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Lubań PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch linii 400 kV - relacji Mikułowa-Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice - które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.