Przedszkolaki zawitały do biblioteki w Pisarzowicach

Grupa 4-5 latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach  zawitała do Gminnej Biblioteki Publicznej. Spotkanie odbyło się 26 września br.  Miało ono na celu  zapoznanie dzieci z ciekawym miejscem jakim niewątpliwie jest  biblioteka, miejscem, w którym mogą korzystać z bogatego księgozbioru, ale także przyjemnie spędzić czas w Kąciku Małego Czytelnika - na zabawie lub wspólnej lekturze. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Mogły więc do woli przeglądać zgromadzone w bibliotece książeczki dla najmłodszych.

Spotkanie było również okazją  do tego, aby zachęcić przedszkolaków do wzięcia udziału w akcji  „Mała książka- Wielki człowiek”. Dzieci dowiedziały się, iż  każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki, oraz Kartę Małego Czytelnika.

Podczas takiego spotkania nie mogło zabraknąć  głośnego czytania. Dzieci wysłuchały opowiastki o Kici Koci, która udała się wraz z mamą do biblioteki, gdzie spędziła cudowne, pełne wrażeń  popołudnie. Po wysłuchaniu opowieści  dzieci rozwiązywały zagadki  związane ze światem baśni, w nagrodę otrzymując  bajkowe naklejki.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami do odwiedzania naszej Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach, gdzie mogą odebrać  Wyprawki Czytelnicze oraz zbierać biblioteczne naklejki.